ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2023

21.12.2023 20:14
      W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział w akcji,, Zostań Świętym Mikołajem " na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Przystępując do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, słodyczy uczniowie ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali w pudła, które dostarczono do Fundacji ,,Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci". Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy!
    • AKCJA CHARYTATYWNA ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH 2023

16.11.2023 21:40
      Społeczność Szkoły Podstawowej w Widzowie jak co roku w październiku przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotycznie ,,Kresy"pn.: ,, Święty Mikołaj na Kresach" dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie dla rodaków w obwodzie lwowskim w pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku każda klasa wraz z wychowawcami przygotowała paczki zawierające: książki, zeszyty, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówki, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi, które trafią do polskich uczniów w Ukrainie. Łącznie przygotowano 7 wspaniałych paczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom za okazaną empatię, otwarte serca i ogromne zaangażowanie.

AKCJA CHARYTATYWNA ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH 2022

05.11.2022 22:43
      Nasza szkoła jak co roku przystąpiła w październiku do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne ,,Kresy" pn.: ,,Święty Mikołaj na Kresach". W tym trudnym okresie wojny w Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają nasi rodacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim. W tym roku przygotowaliśmy gotowe paczki zawierające: zeszyty, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówki, słodycze oraz kartki z życzeniami wykonane przez uczniów klasy II , które trafią do polskich uczniów w Ukrainie. W akcję zostali też zaangażowani mieszkańcy Widzowa i okolic, którzy przynieśli artykuły spożywcze. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, mieszkańcom za oddane serce i zaangażowanie

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

28.03.2022 12:06
      Szkolny Klub Wolontariatu oraz OSP w Widzowie w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy przystąpił do akcji pomocy. W dniach 28.02.- 04.03. 2022r. odbyła się w Szkole Podstawowej i OSP w Widzowie zbiórka materialna ( artykuły spożywcze, artykuły medyczne i pierwszej pomocy, artykuły pierwszej potrzeby ) na rzecz ludności ukraińskiej. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zapał, malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy i strażaków, pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. W sobotę 05.03.2022r. wszystkie dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Spot Radomsko, które współpracuje z Klubem Ukraińskim w Krakowie - Fundacja Zustricz. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, mieszkańcom Widzowa oraz Przedszkolu w Widzowie, którzy tak ogromnie zaangażowali się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu !
      W poniższym linku znajdują się podziekowania dla mieszkańców Widzowa od Spotted: Radomsko

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

26.03.2022 12:15
      W niedzielę 30.01.2022r. wolontariusze z klasy VII naszej szkoły brali udział w kwestowaniu na rzecz 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo trudne warunki pogodowe, porywisty wiatr, intensywne opady deszczu i niska temperatura nie zatrzymały naszych uczniów, którzy stwierdzili, że każda pogoda jest dobra na to, żeby pomagać. Dzięki hojności mieszkańców Widzowa i Widzówka wolontariusze naszej szkoły wspomogli fundację w kwocie 2155.07 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!