Menu:

 • Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się we wtorek 17.09.2019 r. o godz. 1700.

   

 • 80. ROCZNICA KRWAWEGO PONIEDZIAŁKU W WIDZOWIE

  Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej.

  W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku. Wojna pozostawiła po sobie rany do dziś niezagojone. Do dziś nie wiemy, gdzie  zostały pochowane ciała sześciu milionów Polaków, którzy ginęli na wszystkich frontach wojny czy w obozach zagłady. W czasie wojny ginęli wszyscy: dzieci, starsi, wojskowi, cywile, prości i uczeni. Wojna dotknęła wszystkich Polaków. Nie oszczędziła również mieszkańców Widzowa i okolic.

  Każdego roku  na pamiątkę poniedziałku 4 września 1939 roku, kiedy to hitlerowcy dokonali egzekucji na bezbronnej ludności Widzowa, spotykamy się pod pomnikiem przy ul. Żwirki i Wigury, by oddać hołd poległym. Rozstrzelano wówczas 12 osób. Z rąk hitlerowców zginęli: Bolesław Kociński, Bolesław Śpiewak, Józef  Woldan, Stanisław Woldan, Tomasz Cudak, Jan Musiał, Wincenty Sambor, Bolesław Sambor, Wincenty Adamczyk, Piotr Olczyk, Władysław Olczyk, Władysław Karczewski.

  Śmierć tych ludzi nie była potrzebna!

  Nie możemy nigdy zapomnieć o tych krwawych wydarzeniach. Naród, który traci pamięć przestaje być narodem.

   

   

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 # PRZERWANY MARSZ

  Po wakacjach przyszliśmy do szkoły 2-go września, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Była to szczególna uroczystość, bo nowy rok szkolny rozpoczęliśmy razem z Polskimi Dziećmi Wojny. Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie-ostatni świadkowie września 1939 roku.  Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Lucyna Wiktorowicz, p. Genowefa Zatoń, p. Stefan Rorat i p. Eugeniusz Śliwakowski.

  Naszym zamiarem było, aby udział w tej uroczystości przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończył ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało im beztroskie dzieciństwo, przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Dzisiaj, poprzez swoją obecność razem z młodym pokoleniem pokazali, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, współczesne młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

  Uczniowie naszej szkoły, udziałem w projekcie „Przerwany Marsz”, podjęli próbę stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.

  Po osiemdziesięciu latach od tamtych dni chcieliśmy symbolicznie zamknąć Ich Przerwany Marsz i otworzyć nasze ramiona wobec tych, którzy mogą mieć poczucie odtrącenia, zapomnienia i zmarginalizowania zarówno w narracji okupacyjnej, jak i świadomości, co to znaczy być dzieckiem w czasie wojny. Zdajemy sobie sprawę, jak mocno w psychice dziecka utrwaliły się obrazy przemocy czy śmierci, ale mimo wszystko oni przeżyli, wytrwali! Uparcie wznosili fundamenty swojej egzystencji, która łaknęła normalności, bezpieczeństwa, nocy bez strzałów, snów bez koszmarów i łez. Tym właśnie wznieśli fundamenty Polski, w której dzisiaj żyjemy.

  To spotkanie z Polskimi Dziećmi Wojny, było dla nas ostrzeżeniem przed lekkomyślnością w „sianu burz” i jednocześnie stało się wspólnotowym zawołaniem o Pokój. Przywołaliśmy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Prawdziwy pokój jest owocem sprawiedliwości, cnoty moralnej i gwarancji prawnej, która czuwa nad pełnym poszanowaniem praw oraz obowiązków i równym rozdziale dobrodziejstw i ciężarów(…)”.

  Drodzy Uczniowie! Niech nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele sukcesów oraz spełnienie wszelkich zamierzeń. Oby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

  Szanowni Rodzice! Życzymy Wam wielu powodów do dumy z osiągnięć Waszych dzieci.

  Nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy oświaty! Niech będzie to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i zawodową oraz uznanie otoczenia.

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym zaprasza wszystkich uczniów oraz rodziców na inaugurację roku szkolnego 2019/2020, która odbędzie się w poniedziałek 2 września.
  O godzinie 1000 msza święta w Kościele w Widzowie, a następnie zapraszamy do sali OSP w Widzowie.

  Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

  Dotacja ministerialna obejmuje zakup wszystkich podręczników i zeszytów ćwiczeń w klasach I - VIII za wyjątkiem podręcznika do religii.

  Podreczniki_na_rok_szkolny_2019_2020.pdf

 • Nauka się opłaca!!!

  W dniu 25 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka dla najlepszych uczniów, której koszty zostały pokryte ze środków własnych gminy. Uczestnicy wycieczki to uczniowie  naszej szkoły ( od klasy IV do klasy VIII i klasa  III gimnazjum)  oraz uczniowie  z pozostałych szkół z terenu gminy Kruszyna.

  Pierwszym punktem wycieczki był przejazd do Zabrza gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Guido. Zjechaliśmy tam na dwa, bardzo dobrze zachowane, poziomy wydobywcze: 170m i 320m. Zjazd „pod ziemię” umożliwiła nam  autentyczna szola (jakby winda), taka sama, jakiej używają górnicy na czynnych kopalniach. Będąc już na dole mogliśmy zobaczyć najstarsze dostępne rejony Kopalni oraz kaplicę świętej Barbary. Przewodnik pokazał nam także w jaki sposób pracują wielkie maszyny górnicze. Mogliśmy się również przejechać elektryczną kolejką podwieszaną.

  Następnie udaliśmy się do Katowic, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Śląskie.

  Późnym popołudniem dotarliśmy do Tarnowskich Gór, do Sztolni Czarnego Pstrąga. Tutaj przepłynęliśmy łódkami 600-metrową podziemną trasę.

  W międzyczasie mieliśmy możliwość odpoczynku i skorzystania z dwudaniowego obiadu.

  Do domu wróciliśmy cali i zdrowi, z głową pełną wrażeń.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      W środę 19 czerwca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Widzowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla niektórych był to trudny rok, dla innych obfitujący w różnorodne sukcesy. Osiągnięć było wiele: plastyczne, sportowe, w dziedzinie ortografii, literatury. Wielu uczniów pracowało w charakterze wolontariuszy, za co również zostali nagrodzeni. Wyróżnieni zostali też uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki w szkole. Najważniejsze jednak były nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Było ich bardzo dużo, z czego rodzice, nauczyciele mogą być dumni. Tradycją naszej szkoły jest wybranie Najlepszej Absolwentki i Najlepszego Absolwenta. Takie tytuły w tym roku otrzymali: Kamila Kluska, Oskar Półrola- uczniowie gimnazjum oraz Wiktoria Chamara, Kamil Wolniaczyk- uczniowie szkoły podstawowej. Pani dyrektor Ewa Kosińska nagrodziła także tych, którzy najlepiej zdali egzaminy: gimnazjalny- Kacper Kołaczkowski oraz ósmoklasisty- Kamil Wolniaczyk. Przed nimi jeszcze czas rekrutacji do średnich szkół. Życzymy wszystkim absolwentom, aby ich marzenia związane z dalszą edukacją się spełniły.

    Wakacje dla uczniów to zapewne najbardziej wyczekiwany okres w roku, więc życzymy im słońca i wielu wrażeń, do zobaczenia we wrześniu.

 • Zakończenie roku szkolnego - 19 czerwca 2019r.

  Uprzejmie informujemy, iż uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 będzie przebiegała według poniższego harmonogramu:

  8:00 msza święta w kościele parafialnym w Widzowie

  ok. 9:00 (po mszy świętej) w sali OSP w Widzowie odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego

  Po uroczystości uczniowie z wychowawcami wracają do szkoły.

  Uwaga! Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

 • Wycieczka dla prymusów

  Najlepsi uczniowie z placówek oświatowych z gminy Kruszyna 25 czerwca 2019 roku (wtorek)  pojadą na jednodniową wycieczkę. 

  Trasa wycieczki: kopalnia Guido - Muzeum Śląskie - Sztolnia ,,Czarnego Pstrąga".

  Wycieczka jest nagrodą za wyróżniające wyniki osiągane w nauce uzyskane w roku szkolnym 2018/2019.

  Plan wycieczki: Wycieczka_Kopalnia_Guido_-_Muzeum_Slaskie-Sztolnia_-_1_dzien.pdf

 • „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” - rozdanie nagród

  W dniu 10 czerwca 2019 r., w sali koncertowej częstochowskiego Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Wzięła w niej udział Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik.

  Licznie zgromadzeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz parlamentarzyści z województwa śląskiego, a także wójtowie gmin zapoznali się z osiągnięciami tegorocznych laureatów finału wojewódzkiego konkursu. Prezes KRUS wyraziła  zadowolenie z rosnącej popularności organizowanego przez Kasę konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół wiejskich.

  W tym roku w etapie wojewódzkim Konkursu Plastycznego dla Dzieci uczestniczyła rekordowa liczba dzieci z województwa śląskiego – nadesłano 990 prac z ponad 100 szkół.

  Uczeń naszej szkoły Mateusz Czopik uzyskał III miejsce.

   Serdecznie gratulujemy!

   

   

 • Wyjazd do CZARODZIEJSKIEJ ZAGRODY

  W dniu 10 czerwca uczniowie  klasy I ,II, IV oraz V udali się z wizytą do CZARODZIEJSKIEJ ZAGRODY.

  Cóż to za czarodziejskie miejsce? Otóż jest to Pracownia Ceramiki i Sztuk Wszelakich w Kuźnicy Starej. Jej właściciele mieli taki pomysł aby z dwóch budynków gospodarczych stworzyć pracownię ceramiczną, gdzie będą prowadzić warsztaty ceramiczne. Pomysł ten bardzo dobrze się przyjął. Uczniowie z różnych szkół i przedszkoli bardzo chętnie odwiedzają to miejsce.

  My również skorzystaliśmy z okazji aby w/w warsztatach wziąć udział. Okazało się, że nasi uczniowie to prawdziwi artyści. Po otrzymaniu do ręki „bloczku” gliny potrafili „wyczarować” piękne anioły, konie, syreny, gliniane naczynia itd. Teraz wszystkie te rzeczy czekają na wypalenie i ozdobienie, a w miesiącu wrześniu trafią do swoich „twórców”. 

  Uczniowie własnoręcznie czerpali również papier oraz wyrabiali świeczki przez zanurzenie, które tego samego dnia zabrali do domu.

  Na zakończenie naszej wizyty właściciele CZARODZIEJSKIEJ ZAGRODY rozpalili dla nas ognisko, na którym upiekliśmy przywiezione ze sobą kiełbaski – „nasz obiad”.

  Do szkoły wróciliśmy cali i zdrowi, z „głowami pełnymi wrażeń”.

   

 • Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

  12 czerwca 2019 r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej uroczyście wręczono nagrody dla najlepszych uczniów biorących udział w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur. Nagrody wręczyli prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Matematycznego Kangur Pani Bożena Ujma oraz dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

  Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy IV - Zuzanna Musiał, która otrzymała wynik bardzo dobry.

  Serdecznie gratulujemy!

  Relację z wydarzenia można zobaczyć tutaj: http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=27632

 • Dzień Dziecka

  W ramach obchodów Dnia Dziecka dla uczniów klas 1, 2, 4 i 5 wychowawczynie przygotowały seans filmowy oraz specjalne konkurencje sportowe. Dzieci brały udział między innymi w skokach na piłce, biegach, turlaniu hh.  Wyścigi rozgrywały się pomiędzy wszystkimi klasami jednocześnie i mimo dużej różnicy wieku pomiędzy klasą 1 a 5 , uczniowie klas młodszych świetnie dali sobie radę w sportowych potyczkach. Na koniec wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni brawami, cukierkami i opaskami na rękę.  Uczniowie rozgrywali między sobą mecze tenisa ziemnego, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością.

   Zabawy te udowodniły, że ważne jest nie tylko zwycięstwo lecz przede wszystkim dobra zabawa.

 • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 3-dniowej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej, która odbyła się 29-31 maja 2019 r.

 • Memoriał Bogdana Tylikowskiego

  Po raz czwarty na obiektach uczniowskiego ludowego klubu sportowego Polonia Unia Widzów odbył się Memoriał Bogdana Tylikowskiego - byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Widzowie, działacza klubu sportowego w Widzowie, który przez 14 lat sprawował funkcję viceprezesa. Był to wspaniały człowiek, który kochał sport, a w szczególności piłkę nożną i piłkę ręczną. Ku jego pamięci odbyły się cykliczne turnieje w piłkę nożną i piłkę ręczną. Każdy z turniejów poprzedzony był minutą ciszy i zapaleniem zniczy na cmentarzu w Widzowie  przez uczniów i pana Sylwestra Rorata.

  * * * * * * * * * * * * * *

  W dniu 16 maja 2019 r. odbyły się XII mistrzostwa regionalne w piłce nożnej, w których gospodarze pokonali Ostrowy nad Okszą 3-2, Kruszynę 7-0, Gidle 5-1. Wyniki zawodów wyglądają następująco:

  I miejsce SP w Widzowie
  II miejsce SP Ostrowy nad Okszą
  III miejce SP Gidle
  IV miejsce SP Kruszyna

  Najlepszym zawodnikiem został Miłosz Porada ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.
  Bramkarzem  turnieju został Oliwier Leśnikowski z Ostrów nad Okszą.
  Najlepszym strzelcem  został  Wojciech Górecki ze Szkoły Podstawowej w Widzowie - zdobywca sześciu bramek.

  * * * * * * * * * * * * * *

  1 maja 2019 roku na boisku tartanowym przy Szkole Podstawowej w Widzowie odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych, w który ponownie najlepsze okazały się szczypiornistki z Widzowa. Dziewczęta  pokonały Ostrowy 8-6  i Kruszynę 7-3. Wyniki zawodów wyglądają następująco:

  I miejsce - Widzów
  II miejsce - Ostrowy nad Okszą
  III miejsce Kruszyna

  Najlepszą zawodniczką turnieju została Marzena Żurek ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.
  Najlepszą bramkarką została Monika Krupa ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.
  Najlepszą rzucającą mistrzostw okazała się Olga Bawor ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie - zdobywając dziesięć bramek.

  * * * * * * * * * * * * * *

  3 czerwca odbył się turniej piłki ręcznej, w którym wicemistrzynie powiatu częstochowskiego ze Szkoły Podstawowej w Widzowie pewnie wygrały Mistrzostwa Regionalne pokonując: Rzerzęczyce 5-0, Kruszynę 7-1, Kłomnice 5-3. Wyniki zawodów wyglądają następująco:

  I miejsce - Widzów
  II miejsce - Rzerzęczyce 
  III miejsce -  Kruszyna
  IV miejsce - Kłomnice

  Najlepszą bramkarką turnieju  została Natalia Małolepsza ze Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach.
  Najlepszą rzucającą została Nikola Kuś ze Szkoły Podstawowej w Widzowie - zdobywając 11 bramek.
  Najlepszą zawodniczką  została Aleksandra Postawa ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.

  * * * * * * * * * * * * * *

  Trzy najlepsze drużyny cyklicznych turnieji otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe statuetki.

  Pomysłodawcą i zarazem organizatorem owych turnieji był pan Sylwester Rorat trener UEFA B, który stara się kontynuować turnirej, który zapoczątkowali razem z panem Tylikowskim.

  Turnieje odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Częstochowie i  samorządu gminy Kruszyna z programu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

 • Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „Ortograficzne potyczki”

                  30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie miała miejsce IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego pt. „Ortograficzne potyczki”. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie kl. II-Mikołaj Stachow i Aleksandra Postawa  oraz uczniowie klasy V- Jakub Koza i Grzegorz Napora. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali test ortograficzny, natomiast starsi uczniowie pisali dyktando.

  Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobył Jakub Koza, uzyskując III miejsce w konkursie. Składamy serdeczne gratulacje.

 • Przedstawienie dot. tradycji i kultury Wielkiej Brytanii

              Dnia 28 maja 2019r w naszej szkole odbyło się przedstawienie  dotyczące tradycji i kultury Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie kl. VI, VII i VIII.

  Cele przedstawienia:

  • budzenie świadomości europejskiej,
  • rozwijanie poczucia tolerancji i szacunku do spuścizny i kultury Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii,
  • kształtowanie postaw proeuropejskich,
  • poznanie środowiska geograficznego, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii.

  Dwie turystki z Polski wyruszają w podróż do Wielkiej Brytanii i zapoznają publiczność z najciekawszymi obiektami i ciekawostkami stolicy.

  Przedstawienie łączy żart, humor i wiedzę dotyczącą zabytków, położenia geograficznego oraz symboli Wielkiej Brytanii. Scenki w j. angielskim tłumaczone były na j. polski (rozmowa z policjantem, tradycyjna filiżanka angielskiej herbaty, scenka dotycząca pogody i ważnych miejsc w Londynie). 

   

  Warto docenić wkład pracy uczniów którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie inscenizacji. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowisko, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i wszystkim się podobało.

   

 • VII Powiatowy Konkurs „DOKONANIA EDWARDA AUGUSTA RESZKE”

  25 maja 2019 r. przypada 102. Rocznica Śmierci Edwarda Reszke – światowej sławy śpiewaka operowego związanego z naszym regionem. Jednocześnie rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej

  Dnia 24 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Edwarda Reszke w Borownie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Edwardzie Reszke. Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością artystycznego dorobku i życia Edwarda Reszke i Stanisława Moniuszki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII Kinga Koza, Julia Musiał i Jakub Krok. Konkurs miał dwa etapy. I etap – test w formie elektronicznej, który wyłonił pięciu finalistów. II etap – finał ustny.

  Julia i Kinga zakwalifikowały sie do II etapu i odniosły sukces.

  Julia wywalczyła III miejsce a Kinga zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

 • ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ

  Mamy laureatów w wojewódzkim konkursie plastycznym: ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ 2019 pt. " Kosmos"

  W XIV EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻ ,,ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ" organizowanego przez GMINNY OŚRODEK KULTURY W RĘDZINACH wraz ze STAROSTWEM POWIATOWYM W CZĘSTOCHOWIE uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca.

  Natalia Postawa  - III miejsce

  Karolina Pruciak - wyróżnienie.

  Tak wysokie miejsca przy ogromnej konkurencji bardzo wielu prac uczniów szkół województwa to spory sukces. Gratulacje!

 • Spotkanie z przedszkolakami

             W czwartek 16 maja szóstoklasiści odwiedzili zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Najważniejszymi  gośćmi  byli klauni - Sandra Adamus i Przemek Urbańczyk, którzy świetnie zagrali swoje role. Odbył się  pokaz chodzenia po linie, pod nią i bieg z jajkiem na łyżce, a to wszystko przy akompaniamencie cyrkowej muzyki. Do wspólnego tańca porwała wszystkich Nikola Kuś, a słonie rysowano według przepisu Kingi Drogosz. Na zakończenie  kolorowano postacie z kreskówek, przygotowane przez Olę Postawę. Przedszkolakom pomagali  i bawili się razem z nimi Karolina Pruciak, Ewa i Norbert Tutaj oraz Dawid Machoń. Z najmłodszymi często się wzajemnie odwiedzamy. Ostatnio przygotowali dla nas przedstawienie na podstawie wiersza ,,Na straganie” Jana Brzechwy.  Jak na prawdziwych aktorów przystało wystąpili w pięknych kostiumach! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

                                                         

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
  Widzów
  ul. Żwirki i Wigury 16
  42-282 Kruszyna
 • +48 34 320 28 08